| Manufacturer Part Number: | VS-GBPC3508W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9218 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECT BRIDGE GPP 35A 800V GBPCW |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-GBPC3508W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-GBPC3508W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Through Hole Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 35A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-W | |
| Supplier Device Package | GBPC-W | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-GBPC3508W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-GBPC3508W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-GBPC3508W is new and unused, you can buy VS-GBPC3508W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-GBPC3508W.
| MCP4361T-503E/ST | Digital Potentiometer 50k Ohm 4 Circuit 257 Taps SPI Interface 20-TSSOP | MCP4361T-503E/ST.pdf | |
| AD7248AAPZ-REEL | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 28-PLCC (11.51x11.51) | AD7248AAPZ-REEL.pdf | |
| ATMEGA324PA-AN | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10) | ATMEGA324PA-AN.pdf | |
| ATSAM4LS2BA-AUR | ARM® Cortex®-M4 SAM4L Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | ATSAM4LS2BA-AUR.pdf | |
| MB90438LSPMC-G-567E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90435 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90438LSPMC-G-567E1.pdf | |
| 5CSEBA4U19I7SN | Single ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Cyclone® V SE FPGA - 40K Logic Elements 64KB 800MHz 484-UBGA (19x19) | 5CSEBA4U19I7SN.pdf | |
| TLC2652AIN | Chopper (Zero-Drift) Amplifier 1 Circuit 14-PDIP | TLC2652AIN.pdf | |
| SMP18FRUZ-REEL7 | Sample and Hold Amplifier 8 Circuit 16-TSSOP | SMP18FRUZ-REEL7.pdf | |
| LT6700HVCS6-2#TRMPBF | Comparator General Purpose Open Collector TSOT-23-6 | LT6700HVCS6-2#TRMPBF.pdf | |
| PC28F640P30T85A | IC FLASH 64MBIT 85NS 64EASYBGA | PC28F640P30T85A.pdf | |
| INA205AID | Current Monitor Regulator High-Side 1mA 14-SOIC | INA205AID.pdf | |
| CAT3616HV4-GT2 | LED Driver IC 6 Output DC DC Regulator Switched Capacitor (Charge Pump) Multi-Step Dimming 31mA 16-TQFN (4x4) | CAT3616HV4-GT2.pdf |