| Manufacturer Part Number: | VT10200C-E3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9990 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 5A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VT10200C-E3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VT10200C-E3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6V @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 200V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VT10200C-E3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VT10200C-E3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VT10200C-E3/4W is new and unused, you can buy VT10200C-E3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VT10200C-E3/4W.
| VS-20TQ035-N3 | Diode Schottky 35V 20A Through Hole TO-220AC | VS-20TQ035-N3.pdf | |
| ZMM5242B-7 | Zener Diode 12V 500mW ±5% Surface Mount Mini MELF | ZMM5242B-7.pdf | |
| ICS9250BF-27T | IC FREQ GENERATOR/BUFFER 56-SSOP | ICS9250BF-27T.pdf | |
| 8N4Q001FG-0132CDI | Clock Oscillator IC 496MHz 10-CLCC | 8N4Q001FG-0132CDI.pdf | |
| AD7893AR-2REEL7 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SOIC | AD7893AR-2REEL7.pdf | |
| LFE2-12SE-7QN208C | IC FPGA 131 I/O 208QFP | LFE2-12SE-7QN208C.pdf | |
| PIC24F08KM101-I/SS | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 8KB (2.75K x 24) FLASH 20-SSOP | PIC24F08KM101-I/SS.pdf | |
| STM32F437IGT6 | ARM® Cortex®-M4 STM32 F4 Microcontroller IC 32-Bit 168MHz 1MB (1M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) | STM32F437IGT6.pdf | |
| THS4541QRGTRQ1 | Differential Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 16-QFN (3x3) | THS4541QRGTRQ1.pdf | |
| 74FCT162H245ATPVC | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-SSOP | 74FCT162H245ATPVC.pdf | |
| TXS0101DBVRG4 | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1 Channel 24Mbps SOT-23-6 | TXS0101DBVRG4.pdf | |
| 71V35761SA200BGGI8 | IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA | 71V35761SA200BGGI8.pdf | |
| IS31LT3117-ZLS4-TR | LED Driver IC 4 Output Linear PWM Dimming 350mA 16-eTSSOP | IS31LT3117-ZLS4-TR.pdf | |
| XC6121D644MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121D644MR-G.pdf | |
| UCC38084PWR | Buck, Boost, Half-Bridge, Push-Pull Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-TSSOP | UCC38084PWR.pdf |