| Manufacturer Part Number: | VT10200C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 5A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VT10200C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VT10200C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6V @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 200V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VT10200C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VT10200C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VT10200C-M3/4W is new and unused, you can buy VT10200C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VT10200C-M3/4W.
| SCAJ4 | BRIDGE RECT 2A 400V | SCAJ4.pdf | |
| SBL4045PT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 40A Through Hole TO-3P-3, SC-65-3 | SBL4045PT.pdf | |
| SET010204 | Diode Standard 400V 15A Chassis, Stud Mount | SET010204.pdf | |
| DSK10C-ET1 | Diode Standard 200V 1A Through Hole | DSK10C-ET1.pdf | |
| PBLS4003Y,115 | TRANS NPN PREBIAS/PNP 6TSSOP | PBLS4003Y,115.pdf | |
| NB7L14MMNR2G | Clock Fanout Buffer (Distribution), Translator, Data IC 8GHz 16-VFQFN Exposed Pad | NB7L14MMNR2G.pdf | |
| AFE1104E/1K | 1 Channel AFE 14 Bit 250mW 48-SSOP | AFE1104E/1K.pdf | |
| LFE2-50E-7FN672C | IC FPGA 500 I/O 672FBGA | LFE2-50E-7FN672C.pdf | |
| XCKU040-2FBVA676E | IC FPGA 312 I/O 676FCBGA | XCKU040-2FBVA676E.pdf | |
| LFXP3E-3T100C | IC FPGA 62 I/O 100TQFP | LFXP3E-3T100C.pdf | |
| PIC12F509-E/MC | PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 1.5KB (1K x 12) FLASH 8-DFN (2x3) | PIC12F509-E/MC.pdf | |
| PIC14000-20/SP | PIC PIC® 14 Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) OTP 28-SPDIP | PIC14000-20/SP.pdf | |
| MAX4383ESE+T | Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-SOIC | MAX4383ESE+T.pdf | |
| SN74ACT574PWG4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | SN74ACT574PWG4.pdf | |
| 74ACTQ00SCX | NAND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | 74ACTQ00SCX.pdf |