| Manufacturer Part Number: | VT3045CBP-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VT3045CBP-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VT3045CBP-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Trench MOS Barrier Schottky Rectifiers | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| Featured Product | TMBS® Rectifiers | |
| PCN Assembly/Origin | New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 570mV @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2mA @ 45V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VT3045CBP-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VT3045CBP-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VT3045CBP-M3/4W is new and unused, you can buy VT3045CBP-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VT3045CBP-M3/4W.
| DS1077U-125+ | Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 15.2kHz ~ 125MHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | DS1077U-125+.pdf | |
| PCM1741E | DAC, Audio 24 bit 100k I²S 16-SSOP | PCM1741E.pdf | |
| MCP42010T-I/SL | Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 256 Taps SPI Interface 14-SOIC | MCP42010T-I/SL.pdf | |
| AD9736BBCZ | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 160-CSPBGA (12x12) | AD9736BBCZ.pdf | |
| LCMXO1200E-4B256C | IC FPGA 211 I/O 256CABGA | LCMXO1200E-4B256C.pdf | |
| TS3A225ERTER | IC AUDIO SWITCH HDST 16WQFN | TS3A225ERTER.pdf | |
| PI3DBS12412AZHE | IC MUX/DEMUX 2:4 42TQFN | PI3DBS12412AZHE.pdf | |
| 74LVC4066BQ-Q100X | 4 Circuit IC Switch 1:1 10 Ohm 14-DHVQFN (2.5x3) | 74LVC4066BQ-Q100X.pdf | |
| AD746JRZ-REEL7 | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | AD746JRZ-REEL7.pdf | |
| SN74AUC1G19DRLR | Decoder/Demultiplexer 1 x 1:2 6-SOT | SN74AUC1G19DRLR.pdf | |
| MAX16933BATIS/V+ | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-TQFN (5x5) | MAX16933BATIS/V+.pdf | |
| S-1721A2812-M6T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.2V, 2.8V 150mA SOT-23-6 | S-1721A2812-M6T1G.pdf |