| Manufacturer Part Number: | VT60L45PW-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9360 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 30A Through Hole TO-3P-3 Full Pack |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VT60L45PW-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VT60L45PW-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 570mV @ 30A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 7mA @ 45V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-3P-3 Full Pack | |
| Supplier Device Package | TO-3PW | |
| Standard Package | 30 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VT60L45PW-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VT60L45PW-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VT60L45PW-M3/4W is new and unused, you can buy VT60L45PW-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VT60L45PW-M3/4W.
| SS2P4HE3/85A | Diode Schottky 40V 2A Surface Mount DO-220AA (SMP) | SS2P4HE3/85A.pdf | |
| Z4KE150-E3/73 | Zener Diode 150V 1.5W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | Z4KE150-E3/73.pdf | |
| SI7842DP-T1-GE3 | MOSFET 2N-CH 30V 6.3A PPAK SO-8 | SI7842DP-T1-GE3.pdf | |
| FCD380N60E | MOSFET N CH 600V 10.2A DPAK | FCD380N60E.pdf | |
| CY24292LFXC | IC CLOCK BUFFER 32QFN | CY24292LFXC.pdf | |
| 8N3SV76LC-0013CDI8 | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV76LC-0013CDI8.pdf | |
| X9315TSIZT1 | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-SOIC | X9315TSIZT1.pdf | |
| AD5626BCPZ-REEL7 | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 8-LFCSP-WD (3x3) | AD5626BCPZ-REEL7.pdf | |
| LTC2606IDD#TRPBF | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 10-DFN (3x3) | LTC2606IDD#TRPBF.pdf | |
| SN74AHC138DRG4 | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SOIC | SN74AHC138DRG4.pdf | |
| 71V67903S85PFGI | IC SRAM 9MBIT 8.5NS 100TQFP | 71V67903S85PFGI.pdf | |
| BA6219B | Motor Driver Bipolar On/Off 10-HSIP | BA6219B.pdf | |
| AP2132UMP-2.5TRG1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 2A 8-PSOP | AP2132UMP-2.5TRG1.pdf | |
| S-1112B18MC-L6DTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 150mA SOT-23-5 | S-1112B18MC-L6DTFU.pdf |