| Manufacturer Part Number: | ZVN3320A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 12094 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 200V 0.1A TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVN3320A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVN3320A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 25 Ohm @ 100mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 45pF @ 25V | |
| Power - Max | 625mW | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVN3320A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVN3320A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVN3320A is new and unused, you can buy ZVN3320A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVN3320A.
| MAU2D3000B | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA USSMINI | MAU2D3000B.pdf | |
| 2N5401TFR | TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 | 2N5401TFR.pdf | |
| BUK9606-75B,118 | MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK | BUK9606-75B,118.pdf | |
| IRF1104S | MOSFET N-CH 40V 100A D2PAK | IRF1104S.pdf | |
| LV25500PQA-NH | IC BROADCASTING RCVR FM 56WQFN | LV25500PQA-NH.pdf | |
| AN8956SSMTXL | Oscillator, Crystal IC SOT-665 | AN8956SSMTXL.pdf | |
| AD7237ABRZ | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 24-SOIC W | AD7237ABRZ.pdf | |
| LM3S1811-IBZ50-C3 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S1811-IBZ50-C3.pdf | |
| PEF 20256 E V3.2-G | Telecom IC Multichannel Network Interface Controller (MUNICH) 323-FCLBGA | PEF 20256 E V3.2-G.pdf | |
| MC74HC4040AFG | IC COUNTER 12STAGE BIN 16-SOEIAJ | MC74HC4040AFG.pdf | |
| 70T3589S166BC8 | IC SRAM 2MBIT 166MHZ 256CABGA | 70T3589S166BC8.pdf | |
| MCP102-195I/TO | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TO-92-3 | MCP102-195I/TO.pdf | |
| MCP19035-AAABE/MF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 10-DFN (3x3) | MCP19035-AAABE/MF.pdf |