| Manufacturer Part Number: | ZVNL110A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11485 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 320MA TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVNL110A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVNL110A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 320mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3 Ohm @ 500mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.5V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 75pF @ 25V | |
| Power - Max | 700mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVNL110A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVNL110A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVNL110A is new and unused, you can buy ZVNL110A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVNL110A.
| VS-16F20 | Diode Standard 200V 16A Chassis, Stud Mount DO-203AA | VS-16F20.pdf | |
| MMBZ5226B | Zener Diode 3.3V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5226B.pdf | |
| MJW21192 | TRANS NPN 150V 8A TO-247 | MJW21192.pdf | |
| LFE2M100E-6FN1152C | IC FPGA 520 I/O 1152FBGA | LFE2M100E-6FN1152C.pdf | |
| R5F56308DDFP#V0 | RX RX600 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LFQFP (20x20) | R5F56308DDFP#V0.pdf | |
| PIC32MX460F512LT-80V/BG | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 121-TFBGA (10x10) | PIC32MX460F512LT-80V/BG.pdf | |
| MB9BF168NBGL-GE1 | ARM® Cortex®-M4F FM4 MB9B160R Microcontroller IC 32-Bit 160MHz 1.03125MB (1.03125M x 8) FLASH 112-FBGA (7x7) | MB9BF168NBGL-GE1.pdf | |
| AM4379BZDNA80 | ARM® Cortex®-A9 Microprocessor IC Sitara™ 1 Core, 32-Bit 800MHz 491-NFBGA (17x17) | AM4379BZDNA80.pdf | |
| DG2741DS-T1-E3 | 2 Circuit IC Switch 1:1 800 mOhm SOT-23-8 | DG2741DS-T1-E3.pdf | |
| ZL50235QCG1 | Telecom IC Echo Cancellation 100-LQFP (14x14) | ZL50235QCG1.pdf | |
| 74AHC1G126DCKRE4 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output SC-70-5 | 74AHC1G126DCKRE4.pdf | |
| BQ24006PWP | IC LI-ION CHARGE MGMT 20-HTSSOP | BQ24006PWP.pdf | |
| LM27222MX/NOPB | IC MOSFET DVR SYNC 4.5A HS 8SOIC | LM27222MX/NOPB.pdf | |
| S-80922CNPF-G8STFU | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SNT-4A | S-80922CNPF-G8STFU.pdf | |
| MAX696CPE | Supervisor Push-Pull, Push-Pull 2 Channel 16-PDIP | MAX696CPE.pdf |