| Manufacturer Part Number: | ZVNL120A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 12261 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 200V 180MA TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVNL120A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVNL120A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 180mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 10 Ohm @ 250mA, 5V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.5V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 85pF @ 25V | |
| Power - Max | 700mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVNL120A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVNL120A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVNL120A is new and unused, you can buy ZVNL120A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVNL120A.
| S1PDHM3/85A | DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA | S1PDHM3/85A.pdf | |
| 2EZ15D5-TP | Zener Diode 15V 2W ±5% Through Hole DO-41 | 2EZ15D5-TP.pdf | |
| SMAZ5925B-M3/5A | Zener Diode 10V 500mW ±5% Surface Mount DO-214AC | SMAZ5925B-M3/5A.pdf | |
| CAT5122TBI-10GT3 | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 16 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface SOT-23-5 | CAT5122TBI-10GT3.pdf | |
| MAX519AEPE+ | 8 Bit Digital to Analog Converter 2 16-PDIP | MAX519AEPE+.pdf | |
| LFXP6C-3Q208C | IC FPGA 142 I/O 208QFP | LFXP6C-3Q208C.pdf | |
| TDA2005R | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class B 11-Multiwatt | TDA2005R.pdf | |
| MC74HCT74ADR2 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC | MC74HCT74ADR2.pdf | |
| XC6118N28AGR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118N28AGR-G.pdf | |
| S-80859CNY-B-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel TO-92-3 | S-80859CNY-B-G.pdf | |
| MAX16037LLA23+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-uDFN (2x2) | MAX16037LLA23+T.pdf | |
| LTC3613IWKH#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 15A 56-VFQFN Exposed Pad | LTC3613IWKH#TRPBF.pdf | |
| NCP585HSN18T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 300mA SOT-23-5 | NCP585HSN18T1G.pdf | |
| LT1764AEQ-1.8#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 3A 5-DDPAK | LT1764AEQ-1.8#TRPBF.pdf | |
| ISL97646IRZ-TK | - Converter, LCD Monitors Voltage Regulator IC 2 Output 24-QFN-EP (4x4) | ISL97646IRZ-TK.pdf |