| Manufacturer Part Number: | ZVP3306A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9490 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET P-CH 60V 160MA TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVP3306A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVP3306A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | P-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET P-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 160mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 14 Ohm @ 200mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.5V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 50pF @ 18V | |
| Power - Max | 625mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVP3306A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVP3306A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVP3306A is new and unused, you can buy ZVP3306A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVP3306A.
| MMBZ5226BW-7 | Zener Diode 3.3V 200mW ±5% Surface Mount SOT-323 | MMBZ5226BW-7.pdf | |
| IRFZ48NPBF | MOSFET N-CH 55V 64A TO-220AB | IRFZ48NPBF.pdf | |
| 49FCT806SOG | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | 49FCT806SOG.pdf | |
| ADC3241IRGZ25 | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 48-VQFN (7x7) | ADC3241IRGZ25.pdf | |
| LTC2637IMS-HZ10#PBF | 10 Bit Digital to Analog Converter 8 16-MSOP | LTC2637IMS-HZ10#PBF.pdf | |
| AD7837SQ | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 24-CDIP | AD7837SQ.pdf | |
| AD21489WBSWZ402RL | SHARC WITH 5 MB ON CHIP RAM 400M | AD21489WBSWZ402RL.pdf | |
| TMS320C6414TBZLZ8 | IC FIXED-POINT DSP 532-FCBGA | TMS320C6414TBZLZ8.pdf | |
| TIBPAL16R8-15CFN | IMPACT-X™ PAL® Programmable Logic Device (PLD) IC 15ns 20-PLCC (9x9) | TIBPAL16R8-15CFN.pdf | |
| MAX311CWN | IC VIDEO MULTIPLEXER 4X1 18SOIC | MAX311CWN.pdf | |
| MAX222EPN+ | 2/2 Transceiver Full RS232 18-PDIP | MAX222EPN+.pdf | |
| AD8674ARZ-REEL | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | AD8674ARZ-REEL.pdf | |
| MM74HC126SJ | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-SOP | MM74HC126SJ.pdf | |
| S29GL128S10FHIV10 | IC FLASH MEM 128MBIT PAGE 64BGA | S29GL128S10FHIV10.pdf | |
| IS62WV2568BLL-70HI | IC SRAM 2MBIT 70NS 32STSOP | IS62WV2568BLL-70HI.pdf |