| Manufacturer Part Number: | 1PMT5933A/TR13 |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 3W ±10% Surface Mount DO-216AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1PMT5933A/TR13 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1PMT5933A/TR13 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 3W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17.5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 16.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-216AA | |
| Supplier Device Package | DO-216AA | |
| Standard Package | 12,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1PMT5933A/TR13 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1PMT5933A/TR13 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of 1PMT5933A/TR13 is new and unused, you can buy 1PMT5933A/TR13 Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1PMT5933A/TR13.
| IRFI530NPBF | MOSFET N-CH 100V 12A TO220FP | IRFI530NPBF.pdf | |
| IRL7833STRLPBF | MOSFET N-CH 30V 150A D2PAK | IRL7833STRLPBF.pdf | |
| MUBW75-12T8 | IGBT Module Trench Three Phase Inverter with Brake 1200V 110A 355W Chassis Mount E3 | MUBW75-12T8.pdf | |
| 8N3QV01EG-0024CDI | VCXO IC 100MHz, 125MHz, 156.25MHz, 250MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-0024CDI.pdf | |
| IDT3CP0C02-48NSGET | Programmable Timer IC 48MHz 4-VDFN | IDT3CP0C02-48NSGET.pdf | |
| MK22FX512VLH12 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K20 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MK22FX512VLH12.pdf | |
| MAX4547CEE | IC VIDEO SWITCH DUAL SPDT 16QSOP | MAX4547CEE.pdf | |
| DRV612RGTR | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 16-QFN (3x3) | DRV612RGTR.pdf | |
| ADCMP551BRQZ | Comparator with Latch Complementary, Differential, LVPECL, Open-Emitter, PECL 16-QSOP | ADCMP551BRQZ.pdf | |
| 74HCT4020PW,118 | IC 14STAGE BINARY RIPPLE 16TSSOP | 74HCT4020PW,118.pdf | |
| CD74HCT138M | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SOIC | CD74HCT138M.pdf | |
| S29GL128P11FFI010 | IC FLASH 128MBIT 110NS 64FBGA | S29GL128P11FFI010.pdf | |
| M29W400DT55N6 | IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP | M29W400DT55N6.pdf | |
| AP2151DFMG-7 | IC PWR SW USB X1-DFN2018-6 | AP2151DFMG-7.pdf | |
| LT1019AIS8-5#TRPBF | Series, Shunt Voltage Reference IC ±0.05% 10mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1019AIS8-5#TRPBF.pdf |