| Manufacturer Part Number: | BFG410W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 4.5V 12mA 22GHz 54mW Surface Mount CMPAK-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFG410W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFG410W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 4.5V | |
| Frequency - Transition | 22GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 0.9dB ~ 1.2dB @ 900MHz ~ 2GHz | |
| Gain | 21dB | |
| Power - Max | 54mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 2V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 12mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 | |
| Supplier Device Package | CMPAK-4 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFG410W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFG410W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFG410W,115 is new and unused, you can buy BFG410W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFG410W,115.
| JANTX1N3037D-1 | Zener Diode 51V 1W ±1% Through Hole DO-41 | JANTX1N3037D-1.pdf | |
| BCR 116S H6727 | TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 | BCR 116S H6727.pdf | |
| FDMC7660DC | MOSFET N-CH 30V 40A POWER33 | FDMC7660DC.pdf | |
| 8N4SV76FC-0156CDI8 | VCXO IC 121.109MHz 6-CLCC | 8N4SV76FC-0156CDI8.pdf | |
| 8N4SV75KC-0099CDI | VCXO IC 187.5MHz 6-CLCC | 8N4SV75KC-0099CDI.pdf | |
| LTC1603IG#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 36-SSOP | LTC1603IG#PBF.pdf | |
| MB89023P-GT-262-SH | IC MICROCOMPUTER 8BIT 64PIN | MB89023P-GT-262-SH.pdf | |
| LTC2872CUHF#TRPBF | 4/4 Transceiver Full Multiprotocol 38-QFN (5x7) | LTC2872CUHF#TRPBF.pdf | |
| SC16C654BIBS,528 | IC QUAD UART 64BYTE 48HVQFN | SC16C654BIBS,528.pdf | |
| LMH6642MF | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | LMH6642MF.pdf | |
| LMP7715MFX | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | LMP7715MFX.pdf | |
| CD4040BPWR | IC 12BIT BIN RIP COUNTER 16TSSOP | CD4040BPWR.pdf | |
| SN74HCT32PWT | OR Gate IC 4 Channel 14-TSSOP | SN74HCT32PWT.pdf | |
| AT27LV512A-15TI | IC OTP 512KBIT 150NS 28TSOP | AT27LV512A-15TI.pdf | |
| LT1511ISW#PBF | IC BATT CHRGR CONST I/V 3A24SOIC | LT1511ISW#PBF.pdf |