| Manufacturer Part Number: | BSP304A,126 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET P-CH 300V 0.17A SOT54 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BSP304A,126 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BSP304A,126 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| FET Type | MOSFET P-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 300V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 170mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 17 Ohm @ 170mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.55V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 90pF @ 25V | |
| Power - Max | 1W | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BSP304A,126 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BSP304A,126 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BSP304A,126 is new and unused, you can buy BSP304A,126 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BSP304A,126.
| VS-MBRB3045CT-M3 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VS-MBRB3045CT-M3.pdf | |
| SBRT20M60CT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 60V 10A Through Hole TO-220-3 | SBRT20M60CT.pdf | |
| GB01SLT06-214 | DIODE SCHOTTKY 650V 1A DO214AA | GB01SLT06-214.pdf | |
| V15PL50-M3/87A | Diode Schottky 50V 6A Surface Mount TO-277A (SMPC) | V15PL50-M3/87A.pdf | |
| DGS19-025AS | Diode Schottky 250V 18A Surface Mount TO-252AA | DGS19-025AS.pdf | |
| ZTX601B | TRANS NPN DARL 160V 1A E-LINE | ZTX601B.pdf | |
| IXFH26N60Q | MOSFET N-CH 600V 26A TO-247AD | IXFH26N60Q.pdf | |
| IXSN50N60BD3 | IGBT Module Single 600V 75A 250W Chassis Mount SOT-227B | IXSN50N60BD3.pdf | |
| PIC24FJ32MC102T-E/TL | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 16 MIPs 32KB (11K x 24) FLASH 36-VTLA (5x5) | PIC24FJ32MC102T-E/TL.pdf | |
| GS2984-INTE3 | IC CABLE EQUALIZER 16QFN | GS2984-INTE3.pdf | |
| 74ALVC132MTCX | NAND Gate IC 4 Channel Schmitt Trigger 14-TSSOP | 74ALVC132MTCX.pdf | |
| NLV14555BDR2G | Decoder/Demultiplexer 1 x 2:4 16-SOIC | NLV14555BDR2G.pdf | |
| M29W400FT55N3E | IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP | M29W400FT55N3E.pdf | |
| LTC4009CUF#PBF | IC CHARGER BATTERY MC 20-QFN | LTC4009CUF#PBF.pdf | |
| IXDN502D1T/R | IC MOSF DRIVER FAST DUAL 6-DFN | IXDN502D1T/R.pdf |