| Manufacturer Part Number: | CDLL5537A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 17V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5537A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5537A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 17V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 100 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10nA @ 14V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5537A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5537A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5537A is new and unused, you can buy CDLL5537A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5537A.
| CLL4752A TR | Zener Diode 33V 1W ±5% Surface Mount MELF | CLL4752A TR.pdf | |
| 1N5939CP/TR12 | Zener Diode 39V 1.5W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5939CP/TR12.pdf | |
| ADS7253IPWR | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 SAR 16-TSSOP | ADS7253IPWR.pdf | |
| AD7988-1BRMZ | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 10-MSOP | AD7988-1BRMZ.pdf | |
| LTC2755CUP-12#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 64-QFN (9x9) | LTC2755CUP-12#TRPBF.pdf | |
| C8051F864-C-IS | 8051 C8051F86x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 4KB (4K x 8) FLASH | C8051F864-C-IS.pdf | |
| MSP430F5257IZQE | CPUXV2 MSP430F5xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 80-BGA MICROSTAR JUNIOR (5x5) | MSP430F5257IZQE.pdf | |
| R5F2134CKDFP#V0 | R8C R8C/3x/34K Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-LFQFP (7x7) | R5F2134CKDFP#V0.pdf | |
| LM3S1R21-IBZ80-C5 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S1R21-IBZ80-C5.pdf | |
| R5F2L36CMNFA#30 | R8C R8C/Lx/36M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F2L36CMNFA#30.pdf | |
| R5F2136ASDFP#X4 | R8C R8C/3x/36T-A Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 96KB (96K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | R5F2136ASDFP#X4.pdf | |
| CD74HC4066PWT | 4 Circuit IC Switch 1:1 70 Ohm 14-TSSOP | CD74HC4066PWT.pdf | |
| AT25256T2-10TI-1.8 | IC EEPROM 256KBIT 2.1MHZ 20TSSOP | AT25256T2-10TI-1.8.pdf | |
| BQ7693006DBTR | Battery Battery Monitor IC Multi-Chemistry 30-TSSOP | BQ7693006DBTR.pdf | |
| VND3NV04-E | MOSFET OMNIFETII 40V 3.5A DPAK | VND3NV04-E.pdf |