| Manufacturer Part Number: | MM5452V |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | PMIC - Display Drivers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC DVR LCD 32 SEG DISPLAY 44PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MM5452V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MM5452V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Display Drivers | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | COPS™ | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Display Type | LCD | |
| Configuration | 7 Segment + DP, Alphanumeric and Bar Graph | |
| Interface | Serial | |
| Digits or Characters | 4.5 Digits | |
| Current - Supply | - | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 10 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) | |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.58x16.58) | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MM5452V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MM5452V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of MM5452V is new and unused, you can buy MM5452V T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MM5452V.
| LFUSCD10120A | DIODE SC SCHOTKY 1200V 10A TO220 | LFUSCD10120A.pdf | |
| T507144034AQ | SCR 1400V 63A Standard Recovery Stud Mount TO-94 | T507144034AQ.pdf | |
| CTB08-1000TW | TRIAC SENS GATE 1KV 8A TO220AB | CTB08-1000TW.pdf | |
| CS4352-CZZ | DAC, Audio 24 bit 192k SPI 20-TSSOP | CS4352-CZZ.pdf | |
| LFE2M50SE-6F484I | IC FPGA 270 I/O 484FBGA | LFE2M50SE-6F484I.pdf | |
| PIC18F452-I/P | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (16K x 16) FLASH 40-PDIP | PIC18F452-I/P.pdf | |
| MB91F526LKCPMC-GTE2 | FR81S FR MB91520 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 1.0625MB (1.0625M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) | MB91F526LKCPMC-GTE2.pdf | |
| SN75ALS163DWG4 | 8/8 Transceiver Half IEEE 488 20-SOIC | SN75ALS163DWG4.pdf | |
| XTR114UA | IC 4-20MA TRANSMITTER 14-SOIC | XTR114UA.pdf | |
| 74ACTQ18825MTD | Buffer, Non-Inverting 2 Element 9 Bit per Element Push-Pull Output 56-TSSOP | 74ACTQ18825MTD.pdf | |
| 74AXP1G157GMH | Multiplexer 1 x 2:1 6-XSON, SOT886 (1.45x1) | 74AXP1G157GMH.pdf | |
| M95160-DFMN6TP | IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8SO | M95160-DFMN6TP.pdf | |
| S29AL008J70WEI029 | IC FLASH MEM 8MBIT WAFER | S29AL008J70WEI029.pdf | |
| AT93C46-10SU-2.7 | IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC | AT93C46-10SU-2.7.pdf | |
| FAN5361UMP15X | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.5V 1 Output 600mA 6-UDFN Exposed Pad | FAN5361UMP15X.pdf |