| Manufacturer Part Number: | PTV22B-E3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 23.3V 600mW ±6% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PTV22B-E3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PTV22B-E3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 23.3V | |
| Tolerance | ±6% | |
| Power - Max | 600mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 14 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 17V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PTV22B-E3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PTV22B-E3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of PTV22B-E3/84A is new and unused, you can buy PTV22B-E3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PTV22B-E3/84A.
| MMBT2369A | TRANS NPN 15V 0.2A SOT-23 | MMBT2369A.pdf | |
| FQA24N50_F109 | MOSFET N-CH 500V 24A TO-3PN | FQA24N50_F109.pdf | |
| AD9530BCPZ | IC CLOCK GEN 2.7GHZ | AD9530BCPZ.pdf | |
| MAX5174AEEE | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 16-QSOP | MAX5174AEEE.pdf | |
| XA3S200-4FTG256Q | IC FPGA 173 I/O 256FTBGA | XA3S200-4FTG256Q.pdf | |
| CENGLH79520-10-403HCR | - Embedded Module ARM720T, LH79520 77.4MHz 32MB 16MB | CENGLH79520-10-403HCR.pdf | |
| HD64F3694GFYV | H8/300H H8® H8/300H Tiny Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-LQFP (10x10) | HD64F3694GFYV.pdf | |
| MC56F8014MFAE | 56800E 56F8xxx Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (8K x 16) FLASH 32-LQFP (7x7) | MC56F8014MFAE.pdf | |
| IH5352IWE | IC VIDEO SW QUAD RF N/O 16-SOIC | IH5352IWE.pdf | |
| MAX9242EUM+T | 306Mbps Deserializer 3 Input 21 Output 48-TSSOP | MAX9242EUM+T.pdf | |
| TLC2274ACDRG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | TLC2274ACDRG4.pdf | |
| X5083V8I-2.7A | Supervisor 1 Channel 8-TSSOP | X5083V8I-2.7A.pdf | |
| ISL9000AIRFJZ-T | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 2.5V, 2.8V 300mA 10-DFN (3x3) | ISL9000AIRFJZ-T.pdf |