| Manufacturer Part Number: | PVR100AZ-B12V,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 0.1A SOT223 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PVR100AZ-B12V,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PVR100AZ-B12V,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 26/Dec/2012 Multiple Devices Dec/2012 | |
| PCN Design/Specification | Resin Hardener 02/Jul/2013 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN + Zener | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | - | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 550mW | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA | |
| Supplier Device Package | SC-73 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PVR100AZ-B12V,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PVR100AZ-B12V,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PVR100AZ-B12V,115 is new and unused, you can buy PVR100AZ-B12V,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PVR100AZ-B12V,115.
| STPS1L60MF | DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO222AA | STPS1L60MF.pdf | |
| JANTXV1N6077 | Diode Standard 100V 1.3A Through Hole E-PAK | JANTXV1N6077.pdf | |
| IDC08S60CEX1SA3 | Diode Silicon Carbide Schottky 600V 8A (DC) Surface Mount Die | IDC08S60CEX1SA3.pdf | |
| MMSZ5245C-E3-08 | Zener Diode 15V 500mW ±2% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5245C-E3-08.pdf | |
| 1N4731CPE3/TR8 | Zener Diode 4.3V 1W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4731CPE3/TR8.pdf | |
| S5025R | SCR 500V 25A Standard Recovery Through Hole TO-220 Non-Isolated Tab | S5025R.pdf | |
| Q8012RH5 | TRIAC ALTERNISTOR 800V 12A TO220 | Q8012RH5.pdf | |
| IRF9953 | MOSFET 2P-CH 30V 2.3A 8-SOIC | IRF9953.pdf | |
| IRFD014PBF | MOSFET N-CH 60V 1.7A 4-DIP | IRFD014PBF.pdf | |
| 621MLFT | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 200MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | 621MLFT.pdf | |
| ADS7884SDBVR | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR SOT-23-6 | ADS7884SDBVR.pdf | |
| LTC2160CUK#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 48-QFN (7x7) | LTC2160CUK#PBF.pdf | |
| ISL95810WIRT8Z-T | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 256 Taps I²C Interface 8-TDFN (3x3) | ISL95810WIRT8Z-T.pdf | |
| MAX4582EEE+T | 2 Circuit IC Switch 4:1 80 Ohm 16-QSOP | MAX4582EEE+T.pdf | |
| TRS222IDWR | 2/2 Transceiver Full RS232 18-SOIC | TRS222IDWR.pdf |