| Manufacturer Part Number: | SML4752A-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 33V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4752A-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4752A-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 45 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 25.1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4752A-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4752A-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4752A-E3/5A is new and unused, you can buy SML4752A-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4752A-E3/5A.
| 3EZ5.6D2E3/TR12 | Zener Diode 5.6V 3W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ5.6D2E3/TR12.pdf | |
| RFM03U3CT(TE12L) | RF Mosfet N-Channel 3.6V 500mA 520MHz 14.8dB 3W RF-CST3 | RFM03U3CT(TE12L).pdf | |
| IRLML9301TRPBF | MOSFET P-CH 30V 3.6A SOT-23-3 | IRLML9301TRPBF.pdf | |
| FDB075N15A | MOSFET N-CH 150V 130A D2PAK | FDB075N15A.pdf | |
| 49FCT3805BPYGI | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | 49FCT3805BPYGI.pdf | |
| EPM7128AEFI100-7N | IC CPLD 128MC 7.5NS 100FBGA | EPM7128AEFI100-7N.pdf | |
| 5SGXMA4H2F35C2LN | IC FPGA 552 I/O 1152FBGA | 5SGXMA4H2F35C2LN.pdf | |
| DS5002FPM-16 | 8051 DS500x Microcontroller IC 8-Bit 16MHz External NVSRAM 80-QFP (14x20) | DS5002FPM-16.pdf | |
| SP3223EUCY-L | 2/2 Transceiver Full RS232 20-TSSOP | SP3223EUCY-L.pdf | |
| TSH24IDT | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SO | TSH24IDT.pdf | |
| S29GL128P90FFCR12 | IC FLASH 128MBIT 90NS 64FBGA | S29GL128P90FFCR12.pdf | |
| 7005S20J | IC SRAM 64KBIT 20NS 68PLCC | 7005S20J.pdf | |
| AP1117K18L-13 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1A TO-263-3 | AP1117K18L-13.pdf |