| Manufacturer Part Number: | SMPZ3924B-M3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 9.1V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3924B-M3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3924B-M3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 4 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3924B-M3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3924B-M3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3924B-M3/85A is new and unused, you can buy SMPZ3924B-M3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3924B-M3/85A.
| SS8P5C-M3/87A | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 50V 4A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN | SS8P5C-M3/87A.pdf | |
| DDZ9700S-7 | Zener Diode 13V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323 | DDZ9700S-7.pdf | |
| BD240A | TRANS PNP 60V 2A TO-220 | BD240A.pdf | |
| BC33816BU | TRANS NPN 25V 0.8A TO-92 | BC33816BU.pdf | |
| 3342-56 | IC PLL INTEGER-N 3GHZ 20QFN | 3342-56.pdf | |
| ADF4360-6BCPZ | IC SYNTHESIZER VCO 24LFCSP | ADF4360-6BCPZ.pdf | |
| DS1100Z-30 | Delay Line IC Nonprogrammable 5 Tap 30ns 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | DS1100Z-30.pdf | |
| LTM9009CY-14#PBF | 14 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 8 Pipelined 140-BGA (11.25x9) | LTM9009CY-14#PBF.pdf | |
| MCP3426A7T-E/MS | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 8-MSOP | MCP3426A7T-E/MS.pdf | |
| MKV42F64VLH16 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis KV Microcontroller IC 32-Bit 168MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MKV42F64VLH16.pdf | |
| T2080NSE7MQB | PowerPC e6500 Microprocessor IC QorIQ T2 4 Core, 64-Bit 1.8GHz 896-FCPBGA (25x25) | T2080NSE7MQB.pdf | |
| LT1180AISW#PBF | 2/2 Transceiver Full RS232 18-SOIC | LT1180AISW#PBF.pdf | |
| SY10E104JY | AND/NAND Gate Configurable 5 Circuit 10 Input (2, 2, 2, 2, 2) Input 28-PLCC | SY10E104JY.pdf | |
| FST3126QSC | Bus Switch 1 x 1:1 16-QSOP | FST3126QSC.pdf | |
| PC48F4400P0TB0E4 | IC FLASH 512MBIT 95NS 64EASYBGA | PC48F4400P0TB0E4.pdf |