| Manufacturer Part Number: | SS8P2CLHM3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 20V 4A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS8P2CLHM3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS8P2CLHM3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 4A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 540mV @ 4A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300µA @ 20V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS8P2CLHM3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS8P2CLHM3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS8P2CLHM3/87A is new and unused, you can buy SS8P2CLHM3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS8P2CLHM3/87A.
| MA2Q70500L | Diode Schottky 30V 1.5A Surface Mount NMiniP2-J1 | MA2Q70500L.pdf | |
| VS-VSKT26/04 | SCR Module 400V 60A Series Connection - All SCRs Chassis Mount ADD-A-PAK (3 + 4) | VS-VSKT26/04.pdf | |
| AUIRFS4310Z | MOSFET N-CH 100V 127A D2PAK | AUIRFS4310Z.pdf | |
| 8N0DV85EA-0191CDI8 | VCXO IC 148.35165MHz, 148.5MHz 6-CLCC | 8N0DV85EA-0191CDI8.pdf | |
| 8N3SV76EC-0025CDI8 | VCXO IC 25MHz 6-CLCC | 8N3SV76EC-0025CDI8.pdf | |
| AD9635BCPZ-80 | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 32-LFCSP-WQ (5x5) | AD9635BCPZ-80.pdf | |
| MK30DN512ZVLQ10R | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K30 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | MK30DN512ZVLQ10R.pdf | |
| TL072CDR | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | TL072CDR.pdf | |
| LT1793ACN8#PBF | J-FET Amplifier 1 Circuit 8-PDIP | LT1793ACN8#PBF.pdf | |
| CD4021BCM | IC SHIFT REGISTER 8STAGE 16-SOIC | CD4021BCM.pdf | |
| DS1816-10 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel TO-92-3 | DS1816-10.pdf | |
| ADT7473ARQZ-1R7 | Fan Control, Temp Monitor -40°C ~ 125°C Internal and External Sensor SMBus Output 16-QSOP | ADT7473ARQZ-1R7.pdf | |
| ADR5043ARTZ-REEL | Shunt Voltage Reference IC ±0.2% 15mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | ADR5043ARTZ-REEL.pdf | |
| TPS62260DRVT | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 600mA 6-WDFN Exposed Pad | TPS62260DRVT.pdf |